Případová studie –⁠ přeprava pro ALGLAS s.r.o.

Rozhovor pro Hospodářské noviny

Případová studie –⁠ přeprava pro společnost ALGLAS s.r.o.

V loňském roce jsme započali spolupráci s brněnskou stavební společností ALGLAS s.r.o. na projektu LAKESIDE PARK II. Jsme nadšení, že i my můžeme naší spoluprací přispět k významné realizaci v rozvíjející se obchodní oblasti Bratislavy III a vlastně na dosah všech významných míst.

Jedná se o velmi neobvyklý projekt na břehu jezera Kuchajda, který nejen že doplňuje slovenskou metropoli o významné prvky moderní architektury, ale také dbá na životním prostředí, což je stránka, která je při výstavbě velkých komplexů bohužel ne vždy vhodně uchopena. Z architektonického hlediska se jedná o velmi komplexní projekt, který citlivě pracuje s okolním prostředím a novými moderními metodami výstavby. Celá stavba bude doplněna o rozsáhlý park, obklopující trojici budov, který poskytne zaměstnancům a obyvatelům příjemný prostor pro relaxaci. Tento komplex vzniká pod taktovkou japonské firmy TAKENAKA.

LAKESIDE PARK tak bude jedním z prvních administrativních budov na Slovensku, využívající nízkouhlíkový hliník, díky čemuž developer aspiruje na zelený certifikát LEED Gold. Jedná se také o úplně první anti-COVID budovu, ležící na území našich sousedů. Při výstavbě bratislavské administrativní budovy LAKESIDE PARK II se zohledňuje také negativní dopad na životní prostředí. Stavbou z recyklovaného hliníku se ušetří přes 500 tun CO2. V současné době řešíme nadrozměrné přepravy hliníkových fasádních bloků pro českou firmu ALGLAS s.r.o., která je dodavatelem celého hliníkového opláštění nové budovy tohoto bratislavského komplexu. Tato stavba je pro společnost ALGLAS s.r.o. další z významných realizací, které jsou vysoce hodnoceny odbornou i laickou veřejností.

Naše pracovní výzva byla v řešení nadrozměrných nákladů – pro výšku nákladu. Pro tyto přepravy jsou vybrány speciální návěsy se sníženou podlahou- 100 cm od země, umožňující naložit náklad do výšky 3 metry. Pro plynulý průběh přeprav je nutné trvalé povolení pro nadrozměrné přepravy, abychom nemuseli řešit jednotlivá povolení pro každou nadrozměrnou přepravu zvlášť, což by výrazně celý proces přeprav zpomalilo. Základem naší práce je dobrá komunikace, profesionalita a velká flexibilita – obzvláště proto, že je nutné sladit nakládky a vykládky s přesnými časy, neboť zboží se nakládá a vykládá jeřáby. V dnešní době si všichni uvědomujeme, že vícenáklady, které by mohly vzniknout, například za čekání jeřábu, jsou náklady, které se dají, díky včasné komunikaci, eliminovat. Naším cílem je tedy dobře odvedená práce. Právě díky těmto aspektům mohou přepravy probíhat bez větších problémů.

V současné době probíhá finalizace budovy, která se tak zapíše mezi aktuálně nejmodernější budovy ve střední Evropě.

Přeprava pro řeckou stavební firmu Aktor –⁠ případová studie | Madasped.cz

  • Potřebujete přepravit nadrozměrný náklad?
  • Potřebujete doručit náklad na místo v přesný čas?

Víme, jak na to, a umíme to skvěle. Pomáháme s tím neustále našim zákazníkům a rádi s tím pomůžeme i vám, ať už přímo s realizací nebo radami při konzultacích. Více informací najdete v článku.